Ułatwienia dostępu

Otwarty List Radcowski mec. Zatorskiego podważa tezy TBS Toruń

Otwarty List Radcowski mec. Zatorskiego podważa tezy TBS Toruń

Trwa wojna medialna TTBSu z prawnikiem mieszkańców. Radca prawny Marcin Zatorski, reprezentujący mieszkańców toruńskiego TBS w sprawie sądowej o podwyżkę wystosował do opinii publicznej otwarty list, w którym odpiera zarzuty uderzające w jego profesjonalizm. Żąda sprostowania, przeprosin i wpłaty 44 tysięcy złotych na cele społeczne tytułem zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych.

Wojna pozasądowa między prezes TBS Toruń, Beatą Żółtowską a pełnomocnikiem mieszkańców osiedla Jar rozpoczęła się w lipcu 2022r od żądania pani prezes do zaprzestania naruszania dóbr osobistych przez prawnika mieszkańców. Dotyczyło to informacji wyciągniętej z prywatnej grupy mieszkańców. Następnie pani prezes TTBS złożyła skargę do Rzecznika Dyscyplinarnego Okręgowej Izby Radców Prawnych. Pisaliśmy o tym tutaj: Jak TBSy wojują z prawnikami reprezentującymi mieszkańców

14 lutego 2023 r. w sądzie toruńskim odbyła się pierwsza rozprawa w sprawie mającej rozstrzygnąć, czy podwyżka nałożona na najemców osiedla Jar jest zasadna. Na sali sądowej były obecne media i one również przeprowadziły rozmowy ze stronami po szybko zakończonej rozprawie. Sędzia odroczył rozprawę do 6 kwietnia 2023r.

Jak podały media i pełnomocnik mieszkańców – stało się to z winy strony TBSu, która złożyła wcześniej wniosek o przesłuchanie na pierwszej rozprawie prezes Żółtowskiej jako świadka. Jak wyjaśnia mecenas Zatorski jest to błąd formalny, ponieważ reprezentant strony nie może być świadkiem i nie może być słuchany przed innymi dowodami w procesie cywilnym. Taki obraz sprawy przedstawiły media, w tym m.in. Tygodnik Codzienny NOWOŚCI https://nowosci.com.pl/torun-ruszyl-proces-lokatorzy-z-jaru-kontra-ttbs-chodzi-o-podwyzki-czynszu-problem-jest-ogolnopolski/ar/c15-17290823

17 lutego 2023r. Toruńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zamieściło odnoszące się do powyższego sprostowanie na swoim profilu FaceBook:

To ten wpis był powodem, dla którego radca prawny Marcin Zatorski sporządził Otwarty List Radcowski, jak sam pisze, pierwszy w swojej karierze.

Prezentujemy go poniżej w całości. Warto zapoznać się z bardzo stanowczym stanowiskiem pełnomocnika strony mieszkańców. Marcin Zatorski reprezentuje ponad tysiąc osób w procesie sądowym z TBS Wrocław i 95 osób w procesie z TBS Toruń. Obie spółki TBS przypuściły atak na jego osobę. TBS Wrocław na ten moment jednak zaprzestał. TBS Toruń chyba się dopiero rozkręca? Czy sprawa znajdzie finał w sądzie? Czekamy na rozwój wypadków.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
kontakt@obywateltbs.pl
Obywatel TBS to platforma od mieszkańców dla mieszkańców Towarzystwa Budownictwa Społecznego we Wrocławiu. U nas dowiesz się wszystkiego, co mieszkaniec wiedzieć powinien.