Ułatwienia dostępu

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 

Ministerstwo przeciwko mieszkańcom TBS

Ministerstwo przeciwko mieszkańcom TBS

Kiedy w lutym 2022r. mieszkańcy wrocławskiego TBS zaczęli się organizować do złożenia pozwów do sądu, spółka TBS Wrocław poprosiła o pomoc Ministerstwo Rozwoju i Technologii. I tę pomoc otrzymała w postaci pism z interpretacjami przepisów dotyczącymi prawa do sądu i konstrukcji czynszów. Interpretacje MRiT miały zniechęcić do złożenia pozwów. A jednocześnie pozwoliły spółce w komunikacji z mieszkańcami sugerować rozwiązanie umów najmu, gdy złożą pozwy. Części interpretacji MRiT sądy w Polsce od razu zaprzeczyły, ale część z nich oddziałuje na zagubionych wobec dziwnej ustawy sędziów. Publikujemy pismo TBS Wrocław naciskające MRiT oraz wydane i opublikowane publicznie opinie MRiT.
Pierwsza opinia MRiT z dnia 22.03.2022r. nt. jedynego limitu czynszu oraz tego czy mieszkańców TBS dotyczą zasady ustawy o ochronie praw lokatora
TBS Wrocław naciska MRiT by mieszkańców TBS wykreślić wprost z ustawy o prawach lokatorskich
"Albo płacisz podwyżkę, albo się wyprowadzaj" - ujęte bardziej elegancko w kolejnej opinii MRiT wystawionej na potrzeby TBS Wrocław
str.2 pisma TBS Wrocław do MRiT

Kup kawę dla ObywatelTBS

Lubisz naszą działaność? Cenisz bieżące informacje na social mediach i stronie #ObywatelTBS?
Chciałbyśmy napić się kawki z każdym z Was razem i osobno. Porozmawiać o problemach i rozwiać wątpliwości. Wiemy jednak, że to niemożliwe.
Jeśli jednak lubicie to, co robimy to zawsze możecie zostawić nam kawkę tutaj ☕

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 

kontakt@obywateltbs.pl
Obywatel TBS to platforma od mieszkańców dla mieszkańców Towarzystwa Budownictwa Społecznego we Wrocławiu. U nas dowiesz się wszystkiego, co mieszkaniec wiedzieć powinien.
KRS   0001088706
NIP   8943230752
REGON   527952445