Ułatwienia dostępu

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 

Wyroki sądowe w sprawach o podwyżki w TBS

Wyroki sądowe w sprawach o podwyżki w TBS

Mieszkańcy TBS w różnych miastach Polski założyli dwa rodzaje spraw przeciwko spółkom TBS: o niezasadność podwyżki czynszu i o opłaty nienależne. Większość spraw jest w toku. Jednak we Wrocławiu zapadły 3 pierwsze prawomocne wyroki na korzyść mieszkańców. W tym miejscu przedstawiamy wyroki sądu wrocławskiego z pierwszej instancji, które pokazują jak dużym wyzwaniem dla sądów jest ustawa TBS. Różni sędziowie diametralnie różnie intepretują konkretne kwestie odnośnie czynszów. Dodatkowo zamieszczamy wyrok z Grudziądza z 2016 roku oraz komentarz do ustawy stosowany przez sądy. 
 
Stan wyroków w pierwszej instancji w Sądzie Rejonowym we Wrocławiu
Image
Informacja o 3 pierwszych wyrokach prawomocnych z Wrocławia wygranych przez mieszkańców. Czekamy na pisemne uzasadnienie. Z ustnego wynika, że Sąd w całości podzielił argumentację mieszkańców. Spółka TBS Wrocław mimo tego nie wycofuje się z kontynuacji kolejnych spraw, ignorując wezwanie mec. Prigana do zawarcia ugody. To niestety naraża mieszkańców na ponoszenie kolejnych kosztów (opłacamy również pełnomocników prawnych spółki).
Poniżej publikujemy wyroki wraz z uzasadnieniami pierwszej instancji Sądu Rejonowego we Wrocławiu z 2023r. - obecnie sprawy te są w apelacji a 3 wyroki w apelacji wygrano na korzyść mieszkańców. Dodatkowo wyrok prawomocny z Grudziądza z 2016 roku. Więcej o tym, czym różnią sie wyroki pisaliśmy tutaj: Sąd Wrocław - dwa rodzaje wyroków 
I na końcu wklejamy fragment komentarza do ustawy autorstwa Katarzyny Zdun-Zaleskiej. 

WyrokPodwyzkaNIEZASADNA_Grudziadz2016

Wyrok_ODDALENIE-POZWU_30sierpniaWroclaw2023

WyrokPodwyzkaNIEZASADNA_Wroclaw2023

Wyrok_ODDALENIE-POZWU_29wrzesniaWroclaw2023

Kup kawę dla ObywatelTBS

Lubisz naszą działaność? Cenisz bieżące informacje na social mediach i stronie #ObywatelTBS?
Chciałbyśmy napić się kawki z każdym z Was razem i osobno. Porozmawiać o problemach i rozwiać wątpliwości. Wiemy jednak, że to niemożliwe.
Jeśli jednak lubicie to, co robimy to zawsze możecie zostawić nam kawkę tutaj ☕

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 

kontakt@obywateltbs.pl
Obywatel TBS to platforma od mieszkańców dla mieszkańców Towarzystwa Budownictwa Społecznego we Wrocławiu. U nas dowiesz się wszystkiego, co mieszkaniec wiedzieć powinien.
KRS   0001088706
NIP   8943230752
REGON   527952445